Produkcja pianki

Zakład Produkcji Elastycznej Pianki Blokowej

Budowę Zakładu Produkcji Pianki rozpoczęto w sierpniu 2008 roku, a zakończono na początku marca 2009 roku. Do produkcji elastycznej pianki PUR wykorzystuje się wysokociśnieniową maszynę spieniającą QFM firmy Hennecke, magazyn zbiorniki firm H&S oraz Metalko, a także system cięcia i magazynowania bloków długich firmy Baeumer. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii powiązanych z wiedzą i doświadczeniem naszych pracowników produkujemy najwyższej jakości piankę w następujących rodzajach:

  1. Viscoelastic/ termoelastyczna,
  2. High Resilience (HR)/ wysokoelastyczna,
  3. Standardowa (T).

Częścią Zakładu Produkcji Pianki jest również laboratorium, w którym oznaczamy parametry fizyko-mechaniczne pianek, prowadzimy testy palności oraz badamy emisję lotnych związków organicznych przy użyciu chromatografu gazowego (GC/MS).

Zakład Produkcji Repoliolu

halaRepolioluNa początku 2013 roku powstał nowy Zakład Produkcji Repoliolu posiadający pierwszą na świecie instalację służącą do chemicznego recyklingu elastycznej pianki PUR. W wyniku tego procesu otrzymywany jest repoliol, wykorzystywany następnie do produkcji elastycznej pianki. Częścią Zakładu jest laboratorium, w którym na bieżąco badane są wszystkie partie surowca.

czytaj dalejProdukcja włókniny


Film o firmie
Zapraszamy do obejrzenia filmu i bliższego poznania naszej firmy http://dendro.pl/o-nas/
Dendro Poland jednym z Diamentów Forbesa 2015
W województwie wielkopolskim jest 211 firm, które zasłużyły na miano Diamentów Forbesa.  Nasza firma uplasowała się na 4 miejscu rankingu. http://diamenty.forbes.pl/diamenty-forbesa-2015-laureaci-wojewodztwo-wielkopolskie,artykuly,189180,1,1.html
Przyjazna Rekrutacja
18 marca 2014 roku Firma Dendro Poland przystąpiła do koalicji na rzecz przyjaznej rekrutacji.